Haber

Sultangazi’de kiracısı sokağa atılan abla gözyaşlarına boğuldu

Sultangazi’de kardeşi sokağa atılan abla gözyaşlarını tutamadı

Eşyalarını sokağa fırlattı, kiracısı evde yokken kapının kilidini değiştirdi.

İSTANBUL – Sultangazi’de bir konut sahibi, bodrumda yaşayan yüzde 80 engelli kiracısını sokağa attı. Tezlere göre, kiracı evde yokken camı kırarak eve giren ev sahibi, eşyalarını sokağa çıkarıp kilidi değiştirdi. Evden dışarı atılan adamın ablası gözyaşı döktü.

Olay, Salı günü 75’inci yıl mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yüzde 80 engelli raporu bulunan şizofreni hastası Yavuz Çakıllı’nın dışarı çıkması üzerine camı kıran evin sahibi, eşyalarını alarak camı kırdı ve kilidi değiştirdi. Eve döndüğünde kapıda bulunan Yavuz Çakıllı ne yapacağını şaşırdı. Haberi aldıktan sonra ağabeyinin evine koşan Vahide Ok, duruma tepki gösterdi.

Evin kirasının zamanında ödendiğini söyleyen Ok, 2 yıl önce ev sahibinin kardeşini evden çıkarmaya çalıştığını ancak hukuki çabayı kaybettiğini söyledi.

Yaşananları gözyaşları içinde anlatan Vahide Ok, “Burada 10 yıldır kiracı olan yüzde 80 engelli kardeşim var. Ev sahibi hiçbir kanuni hakkı olmaksızın camı zorla kırmış ve tüm eşyalarını sokağa atmış. oğluyla ev sahibi evde yokken bize haber vermeden yani bu çocuk 4 gündür sokakta eşyasını çalıyor bizde mağduruz bu insanlık dışı bir olay benim eşyalarım gerçekten çalındı ​​gidecek yerim yok kimse konut vermiyor dolaplarım kırıldı elektrik süpürgesini çalmışlar hortumları çalmışlar 2 yıl önce mahkemeye vermiş mahkemeyi kaybetmiş abim oturmaya devam etti .Kirayı düzenli ödememe rağmen hala kanunu devleti hiçe sayarak bu işleri yapıyorlar Allah razı olsun polisimiz ilgileniyor şu an savcımız karar vermeye çalışıyor ama biz bu süreçte çok mağdur oluyoruz. Çocuğun kalacak yeri yok, sokakta kalıyor, eşyalarını koyacak yerimiz yok. Yüzde 80 şizofreniz ama kimse önemli değil, bütün komşularını tanıyorlar, Yavuz’u seviyorlar ve kimseye zararı yok. Sadece uyumak için evine geliyor, yoksa zaten 10 yıl onu burada oturtmazlardı” dedi.

Evden atılan Yavuz Çakıllı’nın kayınbiraderi Muzaffer Ok, “Ev sahipleri herkesi kapı dışarı etse bu insanlar ne yapacak? Ama gece hırsızlık yapıyorlar. Yapabileceğimiz bir şey yok, onları alacak hiçbir yerimiz yok. Şimdi burada camı kırdılar, içeri girdiler, asma kilit taktılar, iki gün sonra camı ve kilidi değiştirip kapıyı kilitlediler ve gittiler, bina tamamen onların” dedi.

gokcebey-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu